Sdílet tuto stránku

o festivalu 2016

DECHHOR - festival filmu, cestování a zdraví

Přátelé a naši návštěvníci,

v dubnu 2016 se uskutečnil náš první, pilotní ročník festivalu Dech hor, který se konal ve velmi příjemném prostředí domu JILM v Jílemnici. S organizační pomocí festivalu nám pomohli pracovníci Společenského domu Jilm, kterým bych touto formou chtěl moc poděkovat. Hlavní poděkování ovšem patří panu Jiřímu Paulů, řediteli JILMu, za jeho pohotovost a vstřícnost, díky které jsme festival mohli uskutečnit.

Pro ty, kteří náš festival navštívili, bych rád připomněl program a samozřejmě rád nalákal na plánovaný další ročník festivalu Dech hor – festival filmu, cestování a zdraví.

První den festivalu byl věnován zejména přednáškám renomovaných českých cestovatelů, např. Pavla Svobody, Zdeňka Špíška, Vojtěcha Dvořáka, Jaroslava Bouzka, Miloslava Martana, mé maličkosti a dalších významných hostů. V audio sále mohli diváci shlédnout skvělé cestovatelské filmy s cestovatelskou a horolezeckou tématikou. Dále došlo na praktické přednášky o lezení ferát a o technice přechodu ledovce.

Festival během sobotního dne navštívilo více jak 260 diváků, kteří se nenudili :-).

Druhý den již patřil praktickým kurzům ferátového a skalního lezení, který, jako certifikovaný horský vůdce UIAGM, zajišťoval Vojtěch Dvořák na skalách v Semilech, a paralelně výletu na hřebeny Krkonoš, kam jsem se skupinou vydal sám. Součástí festivalu byl také workshop poradenského centra KP Clinic (www.kpclinic.cz), kde bylo možné na vlastní kůži absolvovat individuální analýzu zdraví z kapky krve v Darkfield mikroskopu. Metodu, kterou KP Clinic představila, Vám všem opravdu doporučuji, protože jsem ji sám vyzkoušel, a pomohla. Pro zájemce bylo připraveno také relax centrum, dětský koutek a možnost vyzkoušet si řízení nových modelů, off road, vozů Volkswagen autorizovaného prodejce, Olfin Car.

Náš pilotní ročník měl prima ohlas, za který jsme opravdu vděčni, a proto pro Vás připravujeme i další ročník festivalu v termínu 11. a 12. listopadu na stejném místě (Společenský dům JILM v Jílemnici). Místo se nám osvědčilo díky jeho audio sálu, kde je možnost promítat fotky a filmy, které tam báječně vyniknou a můžeme si tak vytvořit skvělou atmosféru. Proto neváhejte a zablokujte si tento termín ve svých diářích pro náš festival.
Budeme se na Vás moc těšit, Viktor Kuna a všichni jilemničtí organizátoři. .... a pár foteček z přednášek

Sdílet »

Dech hor na Facebooku

Dech hor - krátký film o minulém ročníku

Video

Film Dech Hor

 

Viktor Kuna o festivalu Dech Hor