Sdílet tuto stránku

jak to začalo

Přátelé, vážení,

v říjnu 2010, když jsme se sešli v pasecké hospodě Hermína, tak jsme naše cestovatelské setkání brali spíše jen jako mejdan s oslavou mých narozenin a vzpomínku na naši čtrnáctičlennou výpravu na Kavkaz v roce 2009, a to na pětitisícový Elbrus a do Bezengi. Této výpravy se tehdy zúčastnili jak moji přátelé z Prahy, tak šestičlenný tým z Pasek nad Jizerou.

Toto naše první setkání v Pasekách nad Jizerou zahájil pražský horolezec Tomáš Janeba, který nám při promítání fotografií vyprávěl o svých ski-alpových výstupech na Huascarán a další vrcholy v Peru. Poté následoval Jaroslav Bartoš z Trutnova s vyprávěním a filmy o tom, jak vystoupil na himálajskou osmitisícovku Broad Peak, pamírský pik Marxe (6723 m) a jak se pokusil o K2.

Hlavní téma tohoto večera však bylo zhlédnutí filmu, který natočil můj kamarád a častý společník v horách, Ondra Dvořák, právě při naší společné „pasecko-pražské“ výpravě v roce 2009 na Elbrus. Jelikož  Hermína byla plná a atmosféra byla skvělá, tak mne napadlo, že by Pasekám slušel cestovatelský festival a že jsem už dávno žádný neorganizoval. Naposledy v roce 1998 ve Vídni, Festival „Musik als Metapher des Lebens“, na zámku Neuwaldegg. A tak to začalo. 

Váš, Viktor Kuna  

Sdílet »

Dech hor na Facebooku

Dech hor - krátký film o minulém ročníku

Video

Film Dech Hor

 

Viktor Kuna o festivalu Dech Hor